Aktualności

12.02 2018

Grand Prix Radzynia Podlaskiego w Aquathlonie – 11.02.2018 r.

Grand Prix Radzynia Podlaskiego w Aquathlonie

Relacja z przedostatniego biegu 11.02.2018 r.

Już kolejny raz mieliśmy przyjemność uczestniczenia w imprezie, której celem jest popularyzowanie aquathlonu (pływania i biegania). Impreza ta składa się z 4. etapów:

 • 5 listopad 2017
 • 14 styczeń 2018
 • 11 luty 2018
 • 11 marzec 2018

Każdy z nas może sprawdzić się jak poradzi sobie w dwóch etapach, gdzie nasze ciało zostanie poddane próbie pływania (dystans, który musimy pokonać to 0.5 km) oraz biegu w dystansie 5 km w Białce k. Radzynia Podlaskiego. Wystarczy, że wyślesz maila na adres kbvmax@o2.pl najpóźniej 7 dni przed każdym biegiem. Co musisz w nim zawrzeć?

 • Imię i Nazwisko
 • rok urodzenia,
 • planowany czas ukończenia pływania
 • proponowaną godzinę startu pływania
  (organizator zastrzega sobie prawo zmiany proponowanej godziny ze względu na zajęcie torów- decyduje kolejność zgłoszeń)
 • W przypadku zgłoszenia drużyny: Imiona, Nazwiska, lata urodzenia zawodników oraz zaznaczyć dyscyplinę, w której starują (pływanie, bieg).

Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj na Facebooka i dołącz do wydarzenia https://goo.gl/HNnWkN.

 

Grand Prix Radzynia Podlaskiego w Aquathlonie widziany oczami Ratownika

Każda Impreza to odpowiedzialność, która wpisana jest w zawód Ratownika Medycznego. Na Aquathlon wybraliśmy się dwuosobowym doświadczonym zespołem (nad Twoim bezpieczeństwem czuwał Paweł i Łukasz). O godzinie 13.00 mieliśmy stawić się na miejscu wyznaczonym przez organizatora (Białka k. Radzynia), dlatego profilaktycznie wyjechaliśmy z Łukowa o godzinie 12.10. Na miejscu  byliśmy o 12.30, wybraliśmy odpowiednie miejsce do ustawienia karetki i rozpoczęliśmy tradycyjne rozpoznanie terenu. Po sprawdzeniu stanu trasy, możliwości wjazdu oraz wyjazdu karetki oraz miejsc krytycznych zabraliśmy się za „checking” torby medycznej. Są to podstawowe procedury, które mają zmniejszyć ryzyko do niezbędnego minimum – w czasie zagrożenia zdrowia i życia nie możemy pozwolić sobie na szukanie przyrządów w torbie.

 

GRAND PRIX RADZYNIA PODLASKIEGO W AQUATHLONIE

Punktualnie o godzinie 13:00 rozpoczęły się zawody. Auto nagrzane, podstawowe rzeczy (bandaże elastyczne, plastry, sól fizjologiczna, szyny oraz deska) przygotowane, aby można ich błyskawicznie użyć, a my w pełnej gotowości czekamy na zgłoszenia. Na szczęście zawodnicy świetnie poradzili sobie w tych trudnych warunkach i obyło się bez naszych interwencji. O godzinie 14:00 dostaliśmy informacje, że możemy udać się w stronę domu, co uczyniliśmy. Widzimy się 11.03.2018 r.!

ul. Wójtostwo 58, 21-400 Łuków